Enjeksiyon-Zamak-Döküm-Makinesi

Enjeksiyon zamak döküm makinesi yüksek basınçlar ile pres yöntemi ile kusursuz ürünler üretmek için kullanılan yeni teknoloji makinelerdir.

Hidrolik basıncı ile hareket eden enjeksiyon döküm makineleri yüksek tonlu basınçlar ile döküm yaptığından, doğru hammadde doğru sıcaklığa erişirken doğru kalıplar ile birleştirilirse profesyonelce dökülmüş zamak ürünler elde edilir.

Enjeksiyon zamak döküm makinesi , seri üretimler için vazgeçilmez olan sanayi tipi makinelerdir. Enjeksiyon zamak döküm makinelerinin çoğunda bulunan otomatik özelliği, operatörünü yormazken zamak döküm’ü seri, kusursuz, profesyonel ve kolay hale getirmektedir.

Santrifüj zamak döküm makinelerine göre daha profesyonel olan enjeksiyon zamak döküm makineleri, dökülen ürünü santrifüj zamak döküm makinelerine göre daha temiz, çapaksız, kaplamayı daha iyi tutacak halde dökerken fiyat olarak santrifüj zamak döküm makinelerine oranla daha pahalıdır. Enjeksiyon zamak döküm makinelerinde kalıp olarak sadece çelik kullanırken, santrifüj zamak döküm makinelerinde ısıya dayanıklı lastikler kullanılır.

Bu lastikler özel üretim olduğu gibi her kalıpta ayrı operasyonlar yapıldığı için operatörünü kalıp konusunda günden güne geliştirmektedir. Santrifüj zamak döküm makinelerinin özel lastikleri döküme hazır hallerini ısıtmalı preslerde belirli sürelerde basınç altında kalarak kendi döküme hazır haline gelerek almaktadır.

Enjeksiyon zamak döküm makinelerinin kalıpları firmamızın CNC Router (dik işleme) makineleri ile yapılmaktadır. CNC Router (dik işleme) makineleri 3D, Cad,CadCam, AutoCad, Artcam, Solid Works gibi programlar ile çizilerek CNC Router’in özel programları ile birleşerek özel G-Code’ları sayesinde koordinat sistemlerini okuyarak çeliğe, yeni zamak modellerini üretmek, dökmek üzere hayat verir.

Enjeksiyon zamak döküm makinelerinin çelik kalıpları üretilirken, ülkemizde bol miktarda çıkan bor yağının su ile karıştırılan likitinden yararlanılarak çelik işleme daha olağan bir hale getirilir.

Firmamız Tunç Zamak Döküm tüm bu aşamaları uygulayarak değerli müşterilerine istedikleri kaliteyi, istedikleri hızlılık ile birleştirerek profesyonelliğini zamak ürünleri üzerinde göstermektedir.

Translate »